Ananas Suyu ile Yağlardan Kurtulun !

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

ananas-suyu-ile-yaglardan-kurtulun-8127469_x_o

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, ananasın zayıflamaya faydalı olduğunu belirtti.

Ananasın sıcak iklimde yetişen tropikal meyvelerden biri olduğunu ifade eden Enç, şöyle konuştu:

“-Ananasın büyük bir kısmı sudur ve kalorisi oldukça düşüktür. İçeriğinde demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum, A vitamini, B ve C vitaminleri bolca bulunmaktadır.

-Ananas, cildi pürüzsüzleştirir,tırnak ve saçları güçlendirir, gözlere sağlık getirir. Aynı zamanda kanser oluşumunu engeller.

-Protein sindiren ve zayıflamayı sağlayan enzim olan bromelain sayesinde sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, vücutta meydana gelebilecek olan iltihapları ve şişkinlikleri de etkili bir biçimde azaltır.

-Ananas, az bulunan bir mineral olan manganezin mükemmel bir kaynağıdır. Ananas, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bütün vitaminleri ve 16 doğal mineral içerir.

 

-Ananasın kilo verdirmedeki sırrı ise zengin suyunda saklıdır. Ananas suyu vücuttaki yağı etkili bir şekilde eritebilir. Bu nedenle her gün yemekte ananas ya da ananas suyu tüketilebilir. Yani kısacası Ananas sağlıklı bir diyet meyvesidir. Ancak yemeden önce ananası tuzlu suda yarım saat bekletilmesi gerekir.

-Mide ve bağırsakları temizler. Ananas etin sindirilmesinde yardımcı olabilir. Ananasta bulunan protein mayası, yemeklerdeki proteinleri etkili bir şekilde çözümleyerek mide ve bağırsakları hareketlendirir.

-Cilt ve saçı güzelleştirir. Ananasın içerdiği zengin B vitamini cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve saçı da parlatır.

-Bunun yanı sıra ananas stresin giderilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine de yardımcı olur. Tansiyon ve kandaki yağ oranını düşürür.

-Ananas kan dolaşımını hızlandırarak hem tansiyonu, hem de kandaki yağ oranını düşürmede etkili olabilir.

-Ananas, vücutta yağ birikimini de önler. İdrar söktürücü özelliği sayesinde de vücuttaki toksinlerin atımına yardımcıdır.” – ERZURUM

 

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir