Argan Yağı Nerelerde Kullanılır

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yüzünüzü nemlendirmek için Argan yağından faydalanabilirsiniz. Yüzünüzü cilt temizleme suyu ile temizledikten sonra sabah ve akşam olmak üzere birkaç damla Argan yağını parmak uçlarınızla cildinize masaj yaparak sürün. Cilt tarafından kolayca emilen Argan yağı, cilt yüzeyinde yağlı bir tabaka bırakmaz.

argan-yagi

Nemlendirici tonik olarak da kullanabileceğiniz Argan yağı, toniğin içine birkaç damla damlatılarak kullanılabilir. Evde kendi nemlendirici toniğini hazırlamak için gül suyuna 5 damla Argan yağı damlatarak elde edebilirsiniz.

argan_yaginin

Saçları nemlendirmek için duştan sonra saçınız hala nemliyken birkaç damla Argan yağını avucunuza damlatıp saç uçlarından başlayıp tüm saç ve saç derisine sürün. Yağı saçlarınıza sürdükten sonra tekrardan saçlarınızı yıkamanıza gerek yoktur. Gün aşırı ısı veren saç şekillendiricisi kullanmak zorunda olanlar için önerilir.

 

Saçlarınızın daha kolay şekil almazı için 3 damla Argan yağını saçlarınıza sürün. Saçların kabarıklığını alarak doğal bir parlaklık sağlayacak ve daha kolay şekil almasını sağlayacaktır.

Yıpranmış ve kırılgan saçlara sahip kişiler

Yıpranmış ve kırılgan saçlara sahip kişiler Argan yağını gece yatmadan önce saç uçları ve saç derisine sürebilir. Argan yağını sürdükten sonra saçlarınızı başınızın üzerinde toplayın ve bir havluyla sarıp bu şekilde yatın. Sabah olduğunda saçlarınızı şampuan yardımıyla yıkayıp temizleyin. Haftada 1 yada 2 kere bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

çatlaklar-için-krem

Çatlak gidermek için etkin olarak kullanılan Argan yağı, cilt tarafından kolayca emilir ve güçlü bir nemlendiricidir. Argan yağını hamilelik döneminde çatlak önleyici olarak ve yaz aylarında kuruyan cilt için derinlemesine nemlendiren doğal bir ürün olarak kullanabilirsiniz.

 

Yenileyici Yüz Maskesi Tarifi

limon

1 yemek kaşığı limon suyu

yogurt

3 çay kaşığı yoğurt

bal

1 yemek kaşığı bal

argan

3 damla Argan yağı

Malzemeleri karıştırıp yüzünüze sürün ve 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın