Argan Yağı Neye İyi Gelir

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Cilt bakımı ve güzellik alanında son dönemde oldukça popüler hale gelen Argan yağı, saç bakım ürünleri gibi kozmetik sektöründe bir çok ürünün içeriğinde yer almaktadır.

Argan ağacı yemişlerinden elde edilen Argan yağı, elde etmesi zahmetli olduğu için fiyatı yüksektir. Saçlara iyi geldiği bilinen Argan yağı, saç tellerini güçlendirerek koparak dökülmelerin önüne geçer. Saça doğal bir parlaklık kazandıran Argan yağı, saçın daha kolay şekil almasını sağlar ve yumuşaklık katar.

Argan Yağı Nelerde Kullanılır?

Yüzünüzü nemlendirmek için Argan yağından faydalanabilirsiniz. Yüzünüzü cilt temizleme suyu ile temizledikten sonra sabah ve akşam olmak üzere birkaç damla Argan yağını parmak uçlarınızla cildinize masaj yaparak sürün. Cilt tarafından kolayca emilen Argan yağı, cilt yüzeyinde yağlı bir tabaka bırakmaz.

Nemlendirici tonik olarak da kullanabileceğiniz Argan yağı, toniğin içine birkaç damla damlatılarak kullanılabilir. Evde kendi nemlendirici toniğini hazırlamak için gül suyuna 5 damla Argan yağı damlatarak elde edebilirsiniz.

Saçları nemlendirmek için duştan sonra saçınız hala nemliyken birkaç damla Argan yağını avucunuza damlatıp saç uçlarından başlayıp tüm saç ve saç derisine sürün. Yağı saçlarınıza sürdükten sonra tekrardan saçlarınızı yıkamanıza gerek yoktur. Gün aşırı ısı veren saç şekillendiricisi kullanmak zorunda olanlar için önerilir.

Saçlarınızın daha kolay şekil almazı için 3 damla Argan yağını saçlarınıza sürün. Saçların kabarıklığını alarak doğal bir parlaklık sağlayacak ve daha kolay şekil almasını sağlayacaktır.

Yıpranmış ve kırılgan saçlara sahip kişiler Argan yağını gece yatmadan önce saç uçları ve saç derisine sürebilir. Argan yağını sürdükten sonra saçlarınızı başınızın üzerinde toplayın ve bir havluyla sarıp bu şekilde yatın. Sabah olduğunda saçlarınızı şampuan yardımıyla yıkayıp temizleyin. Haftada 1 yada 2 kere bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Çatlak gidermek için etkin olarak kullanılan Argan yağı, cilt tarafından kolayca emilir ve güçlü bir nemlendiricidir. Argan yağını hamilelik döneminde çatlak önleyici olarak ve yaz aylarında kuruyan cilt için derinlemesine nemlendiren doğal bir ürün olarak kullanabilirsiniz.

Yenileyici Yüz Maskesi Tarifi

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 3 çay kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 3 damla Argan yağı

Malzemeleri karıştırıp yüzünüze sürün ve 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın