Aşkı Çabuk Tüketenler!!!

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Günümüz insanının belki de yaşayamadığı en güzel şeydir aşk. Evet, güzel olmasına rağmen yaşanamaması ne kadar da acı değil mi? Çeşitli sebepler, bahaneler sıralayabilirsiniz aşkın yaşanmamasına dair. Ama sanırım sayacağınız hiçbir sebep bu güzel olgunun yaşanmamasını gerektirecek kadar önemli ve gerekli değildir.

Kimileri ilk görüşte âşık olurum ben der kimileri ise beşinci görüşte. Fark etmez aslında ikisi de. En nihayetinde aşktır ve yaşanması gereken en önemli olgulardan birisidir hayatımızdaki. Ancak bu düşünce, gerek erkekler gerekse de kadınlar tarafından sadece aşka ulaşana kadar benimsedikleri bir görüştür. Çünkü aşk da, ulaşıldıktan sonra kıymetsiz bir alışkanlık halini alıyor kişilerde. Belki de aşk; sırf bu yüzden yaşanmıyor, yaşanamıyor. Ya da sırf bu yüzden, aşkın değersizleşmesi yüzünden çabucak bitiyor bitmez denilen sevdalar. kadininkitabi.com

Günlük koşuşturmacalar, kişisel sorunlar veya aklınıza gelecek herhangi başka bir problem… Bütün bunlara ayırdığımız zamana bir bakarsak aşkı neden yaşamadığımızı ya da en koyu aşkların bile neden çabucak bittiğini kolayca anlayabiliriz sanırım. Çünkü aşk; emek isteyen, sevgi isteyen bir şeydir. Aşka emek vermeden, onu büyütmeden yaşamak isteyen ise sadece boşuna çaba harcamış ve zamanını da boşa geçirmiş olur.

Bakın günümüzdeki boşanmalara ve ayrılmalara. Bütün bu boşanma ve ayrılmalar; sevgiye, aşka gereken değeri ve zamanı vermeyip bu aşkı kurutan kişilerin eseridir. Bütün bu ayrılmalar aşk çiçeğin kökünün kurumaması için, yeşermesi için emek sarf etmeyen ve kendi aşkına başkasının aşkıymış gibi ilgisiz davranan zat- ı şahanelerin eseridir.

Peki, ne yapmalı batan bu gemiyi kurtarmak için? Ne yapmalı okyanus sularının en dibine batmamak için diye kendi kendinize sorduğunuz soruları duyar gibiyim. Hiç bu kadar sorgulamayın ve dert etmeyin kendinize. Sıkıntı stres yaşamayın boşu boşuna. Ve asılın küreklere.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın