Bağırsakları Düzenle

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Bağırsaklar vücudun elektrolit dengesini sürdürmekten vücuttan atıkların ve toksinlerin ortadan kaldırmaktan. sodyum (tuz). su. sindirilemeyen gıda maddeleri. besinleri ve vitaminleri absorbe  etmekten sorumlu olan organdır. Ancak zaman zaman düzgün bir şekilde çalışmadığında, bir dizi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bağırsaklar işlevlerini tam anlamıyla yerine getiremediği zaman bazı atıklar ve toksinler bağırsakta emilmeye başlar. Bu sorun en kısa sürede teşhis ve tedavi edilmezse, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları gibi bazı ciddi hastalıklara yol açabilir.

Bağırsak tıkanması da, kolonda mukus kurar ve vücut için zehirli olan toksinler üretir. Bağırsak tıkanması çeşitli koruyucu katkı maddelerini ve diğer kimyasallar ile yüklenen sağlıksız gıdaların tüketilmesi sonucu meydana gelir. Ancak kolon temizliği ile kolayca bu zararlı kirleticileri maddeleri vücudunuzdan atabilirsiniz.

Lavman kullanarak bağırsaklannızı temizleyebilirsiniz. Fakat bu yöntem özel bir ekipman gerektirir ve yanlış kullanımı sonucu yaralanmalara yol açabilir.

Bunun yanı sıra keten tohumu unu ile uygulayacağınız basit ve doğal bir tedavi sonrasında 3 haftada bağırsaklannız ile ilgili tüm sorunlardan kurtulabilirsiniz. Günlük bir kaşık keten tohumu unu tüketerek dışkının tamamen bağırsaklardan atılmasını sağlayabilir ve bağırsaklarınızda ki parazitlerden kurtulabilirsiniz. Keten tohumu unu vücudumuzu istenmeyen toksinlerden temizlediği gibi aynı zamanda kanser, kalp hastalıkları, diyabet ve inme riskini de azaltır. Buna ek olarak kolesterol seviyelerini düşüren ve yağ metabolizmasını düzenleyen olumlu etkilere sahiptir.

Ozetle, aşağıdaki belirtilerden bir yada bir kaçını yaşıyorsanız keten tohumu ununu kullanabilirsiniz:

Kabızlık, ishal, gaz, yorgunluk, şişkinlik Baş ağrısı, hafıza kaybı, görme problemleri Ust gastrointestinal sistem ve solunum yollarında hassasiyet ve yanma enfeksiyonları Kilo alımı, düşük enerji, hazımsızlık Kolit, gastrit, onikiparmak bağırsağı ve mide ülseri Idrar yolları, pyelonefrit, sistit hastalıkları Soğuk algınlığı, alerji, eklem ağrıları, kronik hastalıklar ve Lipid metabolizması bozuklukları

Keten Tohumu Unu Tedavisi

bagirsak duzenle

3 hafta boyunca kahvaltılarda keten tohumu unu yiyerek bağırsaklannızı temizleyebilirsiniz.

1.Hafta : 100 ml kefir ve 1 çorba kaşığı keten tohumu unu

2.Hafta : 100 ml kefir ve 2 yemek kaşığı keten tohumu unu

3.Hafta : 150 ml kefir ve 3 yemek kaşığı keten tohumu unu

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir