Bakımlı Saç Tavsiyeler

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Öncelikle kendine güven saçlarını sev!

Bunu yapabilmen için saçlarını sevmen gerek.

1

——Saçlar ışıl ışıl ——-

Bir kadının olmazsa olmazı en önemli parçasıdır… Herkes gür, parlak ve canlı saçlar ister.

1 (3)

Öncelikle banyo yaparken çok fazla sıcak su saçın doğal nemini yağ dengesini bozar, bu da size kabaran ve elektriklenen saç demek oluyor.

Bir de çok fazla şampuan kullananlar var… En fazla iki defa şampuanlamak yeterlidir, saçlarını iyice durulayıp şampuan kalıntısı bırakmamalısın. Aksi halde kepek ve vücut sivilcelerine merhaba de, unutmadan saç kremi önemli mutlaka kullanın daha yumuşak ve kolay taranan saçlar için. Saç kremini diplere kesinlikle kullanma ortalardan uca doğru… Ve güzel durulamak hayatı önem taşıyor.

1 (1)

Hızlı uzayan saçlara sahip olmak istiyorsan kendine, güvenebileceğin, iyi ve “laftan anlayan” bir kuaför bul! 2 santimi 2 santim olarak algılayanından. Direnme ve 6 ayda bir kırıklarını aldır ucundan azıcık kafidir. Bu saçlarındaki kırıkların yukarı tırmanmasını engelleyecektir.

1 (4)

Sinameki Kürü

Malzemeler

Sinameki otu (baharatçılarda var) 2 tl lik yeter

Tatlı badem yağı (baharatçılarda var) 5 tl

Bemiks ampul (eczanelerde)5-7 tl olması lazım

Bir tutam sinameki otunu bir çay bardağı suyla kaynatıp ılımasını bekle daha sonra süzüp bir çorba kaşığı tatlı badem yağını ekle bir adet bemiks ampul kırıp karışıma koy işte mucize !

Ben kafamda 3 saat kadar bekletiyordum daha etkili oluyor kanımca.

simenek

Sadece gürleştirme isteyenlere ise susam yağını öneriyorum yağı birazcık ılıtıp (sadece ılıtınız benmari usulü ) kafa derine masaj yaparak yedir 15-20 dk kadar masaj yap kan dolaşımını hızlandır bir havluyu ütü buharıyla ısıtıp kafana sar. Hafta da bir ya da iki defa yapmak yeterli olacaktır.

Yine yıpranan kırılmış saçlar için bir ürün önerim var : Pantene argan yağlı elixsir saç uçlarıma kırıklar için gürleşmesi içinde diplerine uyguladım gerçek anlamda gürleştiğini gördüm.

af107c77-d453-4d79-a813-bcb9cdfbe3cc

 

Saçlarına mecbur kalmadıkça ısı uygulama, bu senelerde örgüler yarım topuzlar oldukça popüler bunlardan faydalan. Youtube da ısısız saç yapım videolarından ilham al. Düzleştirici ve maşadan vazgeçmem diyorsan 200 C nin üstünde ısı uygulama saçlarına yanmasın.

Güzel örgü saç modelleri Bayan saç örgü Modelleri

Daha canlı ve parlak saçlar için banyodan sonra bir miktar elma sirkesini suyla seyreltip saçlarını yıka, kokuyu kafana takma saçların kuruyunca koku uçup gidiyor.

öööööööööööööööööööö

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir