Cilt Kurdu Nedir? Cilt Kurduna Bitkisel Çözüm

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Cilt kurdu, aslında hepimizin sık sık rastladığımız bir cilt sorunudur. Cilt kurdu en çok yağlı ciltlerde görülür. Aslında bizim siyah nokta, sivilce dediğimiz şey cilt kurdudur ve bunlar canlıdır. çoğu insan hayatının bir döneminde cilt problemine maruz kalmış ve bu problem için farklı çözümler aramıştır. Cilt kurdu en çok yağlı ciltli insanlarda görülen bir cilt problemidir. Sivilce ve siyah nokta görünümünde olup uç kısmı siyah ya da beyaz olabilir.

Cilt Kurdu Nedenleri

Genellikle ergenlik dönemindeki hormanal değişiklikler sebebiyle gençlerde daha sık rastlanan bir durumdur. Bunun dışında yağ gözeneklerinin tıkanması ile de görülür. Tıkanan gözeneklerde bakteriler oluşur ve cilt enfeksiyonuna sebep olabilir. Cildimize uygun tedavi yöntemleriyle bu sorundan kultulabiliriz.

Cilt Kurdu Nasıl Temizlenir

Cilt kurdu döktüren losyonlar oldukça etkili. Bunun yanında lazer tedavisi kalıcı tedavi için önerilir.

Cilt Kurdu İçin Bitkisel Kürler

Soğan, Sarımsak, Havuç Kürü: 1 adet soğanı ve 3-4 diş sarımsağı havanda ezin. İçine 1 adet havuç rendeleyin. Bir tencereye koyarak biraz su ekleyin ve karışımı kaynatın. Daha sonra tülbent veya gazlı bez yardımı ile sıkarak suyunu çıkarın. Çıkan suyun içine 2 kaşık sirke katın ve iyice karıştırın. Bu karışıma batırdığınız bir pamuk ile cildinizi güzelce silin. 10 dakika sonra ılık su ile durulayın. Hazırladığınız karışımı gün içinde 2-3 kez kullanabilirsiniz. Kalanı günün sonunda atın.

Cilt Kurdu İçin Soğan Sarımsak Kürü

 

Bir gazlı bezin içine aynı miktarda ezilmiş soğan, ezilmiş sarımsak ve bir miktar kristal tuz koyun ve bezi yüzünüze yavaşça sürün 5-10 dakika kadar bekleyin. Daha sonra kristal tuz ile bu bölgeleri hafif hafif ovalayın. Yüzünüzü ılık su ile duruladıktan sonra nemlendirici krem sürün. Cildinizi bir gün dinlendirdikten sora yeşil kil maskesi uygulayın. Çok faydasını göreceksiniz. Cİlt kurtları dökülecektir.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın