Doğal Yağlar Cildiniz Faydaları

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Doğal yağlar cildiniz için son derece faydalıdır. Kolayca edinebileceğiniz bitkisel içerikli yağlar, her cilt tipi için sayısız etki yaratır. Bunun için aktarlar çeşit bakımından oldukça zengindir. Ancak bitkisel içerikli yağları almadan önce cilt tipinizi bilmeniz ve buna göre seçim yapmanız yağların cildinizde yeterince etkili olması için oldukça önemlidir. İşte cilt için ilaç değerinde bitkisel yağlardan bazıları:

teninize vaydalı bitki1

Avokado Yağı

Cildinizin yenilenmesi için avokado yağı en iyi bitkisel çözümdür. Omega 3 bakımından zengindir. Eğer kuru ve hassas bir cildiniz varsa avokado yağını mutlaka deneyin. Tüm vücudunuz için kullanabilirsiniz.

teninize vaydalı bitki

Lavanta Yağı

Yağlı ciltler için lavanta yağı doğal bir antiseptik ve dezenfektandır. Akne oluşumu engellemesi yanında kullanmış olduğunuz diğer cilt ürünlerinizin performansını da arttırır. Tek yapmanız gereken taşıyıcı bir yağ ya da su ile seyrelttikten sonra kullanmanız.

teninize vaydalı bitki5

 

Jojoba-yağı

Jojoba yağı cildin en kolay emdiği yağdır. Vitamin bakımından zengin cildi güçlendirici etkisiyle bilinmektedir.

teninize vaydalı bitki4

Limon Yağı

Geniş gözenekleri olanlar için ilaç özelliği taşır. Bunun yanında, anti bakteriyel özelliği ile limon yağı, özellikle yağlı ve akne eğilimli ciltler için kullanılır. Halkalar, kırışıklıklar ve daha pek çok faydası vardır.

teninize vaydalı bitki2

Tatlı Badem Yağı

İçerisinde bol miktarda E ve K vitamini yer alır. Cildin elastikiyetini koruması, cildi canlandırması yanında kan dolaşımını iyileştirmesi tatlı badem yağının faydaları arasındadır. Tatlı badem yağı doğal UV engelleyicisidir. Bu sebeple de güneşte fazla zaman geçiriyorsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Badem-yağının-yüksek-miktarda-içerdiği-aromaterapi-uçucu-yağlar-cilt-bakım-ürünlerinde-yaygın-olarak-kullanılmaktadır.

teninize vaydalı bitki3

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizinin faydaları uzun bir listeyi alacak cinsten. Eğer hassas cildiniz varsa Hindistan cevizi yağını vücut nemlendiricisi olarak kullanabilirsiniz. Bununla birlikte Hindistan cevizi yağının içerisindeki yağ asitleri egzama gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Cilt bakımınızda yanınızdan ayırmamanız gereken bir ürün.

 

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın