Elma sirkesi ile güzellik ipuçları

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Genel sağlığımıza olan katkılarının yanında saç, cilt veya ayak bakımı gibi alanlarda da güzelliğimize olan katkıları da oldukça kadar fazla. Bu yüzden sizler için elma sirkesi ile güzellik ipuçlarını esraninportresi.com olarak bir araya getirdik.
Güzellik için doğal çözümler her zaman ilgimizi çeken konulardır. Özellikle her zaman elimizin altında olan kolay ulaşılabilir malzemeler her zaman gözdelerimiz olmaya aday. İşte elma sirkesi de onlardan biri. Genel sağlığımıza olan katkılarının yanında saç, cilt veya ayak bakımı gibi alanlarda da güzelliğimize olan yardımları yadsınamayacak kadar fazla. Bu yüzden bugün sizler için elma sirkesi ile güzellik ipuçlarını bir araya getirdik.

elma sirke1

Detaylara girmeden önce elma sirkesinin faydalarına kısaca da olsa yer verelim. Zaten elma sirkesinin güzelliğimize hangi alanlarda ve nasıl katkı sağlayacağını tek tek anlatırken detaylara yer vereceğim. Öncelikle elma sirkesinin sindirim sisteminden bağışıklığımıza kadar genel vücut sağlığımızla ilgil pek çok faydası vardır. Elma suyunun fermantasyonu ile elde edilen elma sirkesi tamamen doğaldır. Elma sirkesini günlük hayatta hemen her alanda kullanmak için aslında pek çok sebebimiz var. Saçların parlaması, cildin sıkılaşması, sivilce ve siğil tedavisi, güneş yanıkları, zayıflama gibi güzelliğe olan katkılarının yanı sıra iyi bir dezenfektan olması sebebiyle temizlik için de sıklıkla kullanılmaktadır.

elma-sirkes

Bu kadar çok alanda faydaları olan elma sirkesini evde veya günlük yaşantınızda daha çok kullanarak kimyasal ürün tüketiminizi azaltmanız mümkün. Kısacası elma sirkesini mutfaktan banyoya makyaj masasına taşımanın vaktidir. İşte elma sirkesiyle evde yapabileceğiniz cbaşta cilt ve saç olmak üzere güzellik bakımı önerileri

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir