Ergenlik Çağındaki Erkeklerin Cilt Bakımı

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Ergenlik çağında en büyük sorunlardan bir tanesi ciltte oluşan akne problemleridir.

Ergenlik ile birlikte hormonların faaliyete geçmesi yağ hücrelerinin faaliyetinin artmasına neden olur.Bunların yoğun yaşandığı bölgeler yerler ,yağ hücrelerinin en yoğun olduğu bölgeler.

Sırtlar , gögüs arası ,alın ,burun, ve çene bölgesidir.Bu dönemde çok dikkatli bir şekilde bakım yapılması gerekmektedir.Bunlarla başa çıkılacağımızı anladığımz  zaman bir dermatologa gitmekte fayda vardır.Çünkü bazı durumlarda ergenlik sivilceleri çok ciddi izlere neden olabilir.

Yüzümüzde geçmiyecek ve ömür boyu taşıyacağımız izlere neden olabilir.O yüzden bir dermatolog tarafından bunun ölçüsü alınır.Ve o şekilde bir tedavi uygulanır.Hiç bir şekilde siyah noktaların sıkılması kenslikle bir dermatologo tarafından yapılmalıdır.

Cilde çok temiz bakılması gerekiyor.Bunun için yıkama jelleri kullanılabilir.Sabun tarzında ama sabun olmayan  yıkama jelleri vardır.Onlar kullanılabilir.Köpükler kullanılabilir.Bildiğimiz gibi yağ dengesini ayarlıyacak bakteri oluşumunu önlüycek  bir takım ürünler kullanılabilir.

Sivilce kurutucu ürünler kullanılabilir.Ama bunların bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın