Ev Yapımı Bitkisel Maskeler

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Sivilce ve akne sorununuzdan kısa zamanda kurtulup cildinizin fazla yağının alındığını göreceksiniz.

Tüm malzemeler cam bir kap içinde karıştırılır.Göz çevresi hariç olmak üzere yüze ve boyuna sürülür.15 dakika beklettikten sonra durulanır.Bu maske haftada 1 kullanıma uygundur.

Domates maskesi : Malzemeler : 1 adet domates,1 küçük kaşık limon suyu,2 büyük kaşık kil

domates

limon maske

kil maske

Yapılışı ve uygulanışı : Malzemeler krem kıvamına gelene kadar karıştırılır.Göz çevresi hariç yüze uygulanır.15-20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüz temizlenir.Bu maske haftada 1 kullanıma uygundur.

Çilek maskesi : Malzemeler : 7,8 adet çilek,2,3 damla limon suyu,1 küçük kaşık kil

cilek-maskesi

limon suyu

kil toz

Yapılışı ve uygulanışı : Tüm malzemeleri bir kapta krem kıvamına gelene kadar karıştırın.Yüz ve boyun bölgesine sürüp 20-25 dakika kadar bekleyin.Cildinizi soğuk su ile durulayın.Bu maske haftada 2 kez kullanıma uygundur.

Kivi maskesi : Malzemeler: 1 adet kivi,1 küçük kaşık limon suyu,1 adet yumurta beyazı

kivi maske

limon-suyu-1

yumurta beyaz

Yapılışı ve uygulanışı : Yumurta akı ve limon suyunu karıştırın.Kiviyi ise blenderdan geçirerek karışıma ekleyin.Göz çevresi hariç yüzünüze uygulayın.10-15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.Bu maske haftada 1 kullanıma uygundur.

Yoğurt maskesi : Malzemeler: 1 büyük kaşık yoğurt,yarım küçük kaşık kil,1 adet kayısı

Yapılışı ve uygulanışı : Yoğurdu ve kili karıştırın.Kayısıyı ise blenderdan geçirin.Daka sonra içine ekleyin.Göz çevreniz dışında cildinize sürüp 15 dakika bekletin.Daha sonra yüzünüzü durulayın.Bu maske haftada 1 kullanıma uygundur.

Bal maskesi : Malzemeler : 1 küçük kaşık bal,3 büyük kaşık muz,2,3 damla limon suyu

Yapılışı ve uygulanışı : Malzemeleri bir kap içinde macun kıvamına gelecek şekilde karıştırın.Göz çevresi hariç yüzünüze uygulayın.15-20 dakika geçtikten sonra yüzünüzü durulayın.Bu maske haftada 1 kullanıma uygundur.

Yumurta Maskesi : Malzemeler: 1 adet yumurta beyazı,1 büyük kaşık salatalık suyu,yarım küçük kaşık kil ve 2,3 damla limon suyu

Yapılışı ve uygulanışı : Tüm malzemeleri cam bir kap içinde karıştırın.Göz çevreniz hariç maskeyi yüzünüze uygulayın.20 dakika bekledikten sonra durulayın.Bu maske haftada 1 kere kullanıma uygundur.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın