Evde Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Cilt temizliğinde olmazsa olmazı salatalıklısı. Tabi bunun yanına bakımın uzmanıbadem yağını da eklemek gerek. Bu iki şahane ürünü birleştirip cildinizi temizleyebileceğiniz bir süt hazırlayabilirsiniz. Bu sütü duştan çıkınca nemli cildinize masaj yaparak uyguladığınızda, pek çok markanın maske ve peeling ürünlerinden çok daha işe yarar bir bakım ve cilt temizliği yapmış olacaksınız.

bal

Bir başka tarifim de; yine salatalık kullanılarak hazırlanacak bir bakım sütü. Ama bunu gerçek süt ile hazırlayacaksınız. Salatalıkları rendeledikten sonra süt ile kaynatıp, sütü süzüyorsunuz. Elde kalan salatalıklı karışımı her gün sabah ve akşamları cildinizi silmelisiniz. Şahane bir peeling etkisi yaratıyor.

sut

Peki ya ballı süte ne dersiniz? Yüzünüzdeki gülümsemeyi görür gibiyim.  Ama tabi bir de kötü haber! Bu güzel karışıma rendelenmiş pırasa ilave etmelisiniz. Pırasanın beyaz yerlerini rendelemelisiniz. Diyet listelerinde başı çeken pırasanın. Cilde faydaları da saymakla bitmez. Özellikle akneye karşı kısa zamanda gözle görülen etkiler yaratıyor.

pirasa

Aynı zamanda pırasanın suyuyla sabah akşam cildinizi yıkayarak cilt temizliği yapabilirsiniz. Bu, cildinizi besleyerek canlı görünmesini sağlar.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın