Evde Saçınızı Boyarken Bunlara Dikkat Edin!

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Bitmek bilmeyen dip boyaları için kuaföre gitmekten sıkılanlar veya saçını evde boyamayı tercih edenler için evde saç boyamanın püf noktalarını sıraladık. İşte evde saçınızı boyarken dikkat edilecekler…

SAÇ TUTAM TESTİ

Birçok faktör saçınızın boya tutma süresini ve boyama işleminizin sonucunu etkiler. Bu yüzden her boyama işleminden önce saç tutam testi yapmayı ihmal etmeyin. Yapacağınız saç tutam testi ile boyama testinden daha iyi ve uzun süreli sonuçlar alabilirsiniz.

evdesac

BOYA SÜRESİNE DİKKAT

Saçınıza uyguladığınız boya kutusunun üzerinde boyanın saçta ne kadar beklemesi gerektiğini yazan bir uyarı mutlaka olacaktır. Bu uyarıyı dikkate alın ve boya saçınızda etkisini göstermeden saçınızı yıkamayın. Saçınızı istenen süreden önce yıkamak beklenmeyen renk geçişlerine sebep olabilir.

VAZELİN BOYANIN BULAŞMASINI ENGELLER

Saç boyama işlemi sırasında boyanın yüzünüze veya boynunuza değme ihtimali oldukça yüksek. Yüzünüzün saça yakın bölgelerine kulaklarınıza ve boynunuza vazelin sürerek bulaşan boyaların tutmasını engellemiş olursunuz.

sacboyamak

HER İHTİMALE KARŞI İKİ KUTU BOYA

Saçınız için bir kutu boyanın yeterli olduğunu düşünebilirsiniz ancak yetmeyen boya sonucu saçınızda oluşan renk geçişlerine sebebiyet vermemek için iki kutu ile saç boyama işlemini gerçekleştirmek daha doğru olacaktır.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın