Evden Çıkmadan Saçını Boya

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Her boyama işlemi saçını biraz daha yıpratıyor. Şimdi sen oturduğun yerde saçını boyayacak ve saçlarında yıpranmayacak üstüne birde bakım yapacaksın. Evde doğal saç boyama malzemelerini öğrenecek nasıl yapılır boya anlayacak boyanı da kendin yapacaksın.

Evde Doğal Saç boyası yapımı

Malzemeler

Papatya ( bir tutam )

Papaty

Kına ( 150 gr )

Kına

Zeytin yağı ( 1 kaşık )

zeytinya

Yoğurt ( 1 kaşık )

yoğurt

Sirke ( 1 kaşık )

saç maske sirke

Doğal Saç Boyası Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir tencere içerisine 2 su bardağı su koyun ve içerisine bir tutam papatyayı atıp 10 dakika boyunca kaynatın. Kaynama işlemi bittikten sonra iyicene soğuyana kadar bekleyin. Daha sonra papatya ile suyu süzün. Süzdüğünüz papatya suyu içerisine 150 gr kınayı ekleyin ve bolca karıştırın.

 

Hemen sonrasında 1 kaşık zeytinyağı , 1 kaşık yoğurt , 1 kaşık sirke ekleyerek karıştırmaya devam edin. Karışımı 1 saat kadar dinlendirin ve ardından karışımı saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

Saç diplerinizden başlayarak saçlarınıza masaj yapa yapa uygulayın. Doğal saç boyasını saçlarınızda en az 4-5 saat kadar bekletmeniz gerekmektedir. Eğer kına nedeniyle çok koyu olursa papatya suyu karışımı açmak için kullanılabilir.

 

Eğer daha koyu bir renk yapmak isterseniz bu seferde papatya çayı yerine ada çayı kullanabilirsiniz. Doğal saç boyasını gece yatmadan önce uygulayıp daha uzun süre bekletirseniz , çok daha iyi sonuçlar alırsınız.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın