Farklı Göz Şekilli Kişiler Aynı Eyeliner Tekniği

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Birçok kişinin göz yapısı birbirinden farklıdır. Göz şekilleri çok çeşitli olabiliyor. Farklı göz şekilli kişiler aynı eyeliner tekniği kullanırsa, yanlış bir adım atmış olurlar.

Çünkü her göz şeklinin kendine özgün uygulayabileceği eyeliner tekniği vardır. Biz de bu yazımızda tüm göz şekillerine uygun eyeliner tekniklerini ele alıp, özellikle düşük göz şekli olanlar için eyeliner uygulamasını anlatmaya çalışacağız.

Yuvarlak Gözler Nasıl Eyeliner Çekmeli?

Yuvarlak Gözl
Eğer yuvarlak gözlü iseniz eyelinerınıza kuyruk vermeyi unutmmayın. Gözlerinizin tamamına değil, yarısından itibaren eyelinerınızı çekin ve kuyruk bırakın. Böylece bakışlarınızı yumuşatmış olacaksınız.

Çekik Gözler Nasıl Eyeliner Çekmeli?

Çekik Gö
Gözleriniz çekik olacağı için kuyruk bırakma tekniği gözleriniz için uygun olmayacaktır. Zaten kendiliğinden çekik olan gözlerinize bir de kuyruk çektiğinizde gözleriniz daha da çekik gözükecektir. Bu yüzden kuyruk çekmeden ve sadece orta kısımdan gözünüzün bitiş kısmına kadar eyeliner çekin.

Gelelim asıl konumuza; Düşük Gözler Nasıl Eyeliner Çekmeli?

Düşük Gözler
Gözleriniz düşük gözüktüğü için burada yapmanız gereken şey, gözlerinizi daha kalkık göstermektir. Bu yüzden eyeliner kuyruğu çekerek gözlerinizi yukarı doğru çekilmiş gösterebilirsiniz. Gözünüzün ortasından başlayarak kenarına doğru eyelinerı çekin ve dışa doğru kuyruk eklemeyi unutmayın. Alt kirpik diplerinize eyeliner sürmeyin çünkü gözlerinizi düşük gösterecektir.

Uzak Gözlüler Nasıl Eyeliner Çekmeli?

Uzak Gözlüler Nasıl
Eğer gözleriniz birbirinden uzak ise, üst kirpik diplerine eyeliner çekin ve gözün ortasından kenarına doğru kalın bir eyeliner olmasına dikkat edin. Alt kirpik diplerinize eyeliner uygulamayın.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın