Genç Kızlar İçin Makyaj Önerileri

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Makyaja yeni başlayan genç kızlar için makyaj önerileri her zamanki makyaj önerilerinden bir tık daha önemlidir.

Çünkü genç bir cilde sahip olan genç bayanlar, cildinin kimyasını bozmadan sağlıklı ve canlı gözükmenin doğal yollarını her zaman ararlar.

Biz de genç bayanlar için makyaj önerilerini bir araya getirdik ve dikkat etmesi gereken konulara dikkat çekmeye çalıştık.

Makyaj konusunda özellikle genç kızlar, normalden biraz daha dikkat etmeliler. Bazen büyüdüklerini göstermek için doğal görünümlü makyajlar yerine bazen abartıya kaçan makyajlar yapabiliyorlar. Bu durum göze hoş gelmeyen yapay görüntülere neden olabiliyor.

Bu yüzden genç kızların yerinde ve doğru malzemelerle yapılmış makyaj yapmaları gerekiyor. Doğru yapacağınız bir makyaj ile hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.
Genç kızlar için doğal makyaj nasıl olmalı ve nerelere dikkat etmeliler, bir göz atalım.

genc2

Doğru yapacağınız bir makyaj ile hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

– Yapacağınız makyaj öncelikle doğal ve sade olmalıdır. Bir allık ve dudak parlatıcısı bu bahsettiğimiz makyaj için yeterli olacaktır.

– Makyajı biraz daha şık görünüme çevirmek istiyorsanız yardımcınız rimel olacaktır.

– Cildinizdeki kusurları kapatmak içi fondöten yerine renkli nemlendiriciler ya da BB kremler kullanabilirsiniz.

– Makyajınızı yapmadan önce cildinize mutlaka nemlendirici uygulayın. Bu hem makyajınızın ömrünü uzatacak hem de kullandığınız malzemelerin cildinize en az temas etmesini sağlayacaktır.

– Şeffaf ve parlayan bir göz farını göz makyajınızda kullanabilirsiniz. Bu yüzünüze canlılık ve sağlıklı bir görünüm katacaktır.

genc1

– Gözlerinize doğal kahverengi farlar ile buğulu bir görünüm katabilirsiniz.

– Pudra gibi cildinizin gözeneklerini tıkayacak ürünler kullanmaktan kaçının. Pudralar gözenekleri kapattığı için sivilcelenmelere yol açabilir.

– Makyaj önerilerimizden daha önemli bir şey var ki, o da; makyaj malzemelerinizin steril olması. Ne kadar doğal makyaj vb. şeyler yaparsanız yapın makyaj malzemeleriniz temiz değilse, bunun cildinize hiçbir yararı olmayacaktır. Kullandığınız fırçaları mutlaka haftada bir yıkamayı ve temizlemeyi unutmayın.

– Makyaja başlamadan önce ellerinizi yıkamak ise en doğru hareketlerden biri. Böylece nemlendiriciyi yüzünüze uygularken herhangi bir mikrop kapma riskini olmayacaktır.

– Makyaj malzemelerinizin son kullanmak tarihine mutlaka dikkat edin ve güzel bir şekilde muhafaza ettiğinize(kapaklarını kapalı tutmak gibi) emin olun.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın