Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Geniş görüntüleriyle hem yüzümüzdeki ölü deri parçacıkları ve yağın dolmasıyla siyah nokta ve sivilcelere neden oluyor hem de görünüş olarak bizi rahatsız ediyorlar. Gözenek sıkılaştırıcı kremler ve toniklerin yanı sıra, gözenekleri sıkılaştırıp küçülten ev yapımı bitkisel maskelere göz atmaya ne dersiniz? Gözenekleri sıkılaştırıp küçültürken aynı zamanda gözenekleri temizleyen yani cildinize hem temizlik hem gözenek sıkılaştırma yönünden bakım sağlayan bir maske tarifi istiyorsanız okumaya devam edin. Gözenek temizliği çok mühim, çünkü gözenekleri küçültmenin bir yolu da içlerini elden geldiğince temiz tutmak.
Uyarı: Değerli ziyaretçilerimiz, maskelerde kullanılan herhangi bir besine karşı alerjiniz varsa lütfen uygulamayınız. Alerji testi için, maskeyi hazırladıktan sonra bileğinize biraz sürerek bir reaksiyon oluşup oluşmadığına bakabilirsiniz.

Gözenekleri Sıkılaştıran ve Cildi Yumuşatan Yumurta Maskesi Yumurta maskesi, içerdiği süt ile cildinize hak ettiği güzellik bakımını yapacak. Biliyorsunuz ki süt taaa Antik Mısır’dan beri Tanrıçaların güzellik iksirlerinin ilk maddesidir. Süt cildinizi nemlendirip yumuşatır ve doğal, pamuksu bir doku kazandırır. Aynı zamanda dış etkenlere karşı cildinizi korumaya yardımcı olur.

Yumurta ise burda asıl gözenek sıkılaştırma işini yapan besinimiz. Yumurtanın cildi yüksek oranda sıkılaştırıcı bir etkisi bulunuyor. Aşağıda tarifte açıklandığı gibi maskenizi hazırlayın ve bırakın yumurta gözeneklerinizi küçültüp sizi istediğiniz sonuca yaklaştırsın. Bal ise hemen her güzellik maskesinde, cildi rahatlatan ve antibakteriyel etkisiyle temizleyip nemlendiren etkisi nedeniyle tercih edilmektedir.

Malzemeler: 1 yumurta akı (sarısını ayırınız)
2 çay kaşığı bal (doğal)
1 yemek kaşığı süt

Hazırlama & Uygulama:
Bir kasede bal ve sütü güzelce karıştırınız. Tahta kaşık kullanmaya özen gösteriniz. Daha sonra yumurta akını koyarak özenle karıştırma işlemine devam ediniz. Maskeyi yüzünüze temiz parmaklarla veya bir fırça yardımıyla masaj yaparak uygulayınız. 10-15 dakika kadar bekledikten sonra, bol suyla maskeyi temizleyiniz.

Haftada 1 kez kullanabilirsiniz.

2. Gözenek Temizleyici Muz Maskesi Gözenek temizliği, gözenek sıkılaştırma yapmak istiyorsanız oldukça önemli. Gözenekler, cildimizdeki ölü deri parçacıklarının ve fazla yağın biriktiği çukurcuklar. Eğer bunların temizliğine dikkat etmezsek sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden olabileceği gibi tıkalı gözenekler genişleme yaparak can sıkıcı hale gelebiliyor. Bu nedenle gözenek temizleyici maske veya toniklere de yer vermelisiniz. Gözenek temizleyici maskenin içinde bulunan muz, cildinizi temizlemeye ve doğal bir parıltı kazandırmaya yardımcı olacaktır. Muz aynı zamanda yaşlanma karşıtı ürünlerde de bulunur. Cilde adeta doğal bir bakım yapan muz, güzelliğinizi korumak için doğru bir seçim. Gözenekleri tam anlamıyla temizlemek için limon ve bal içeren bu maske ek olarak koruyucu, dinlendirici ve arındırıcı etkileriyle bilinen yulaf ezmesi de barındırıyor.

Malzemeler:
1 adet Muz
1 çay kaşığı limon (cildi hassas kişilerin kullanması tavsiye edilmez) Yarım tatlı kaşığı bal 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi

Uygulama & Hazırlama:
Bir kasenin içerisinde tahta bir kaşık ile muz, limon ve balı iyice karıştırıp hazırlıyoruz. Karışımı hazırladıktan sonra üzerine 1 tatlı kaşığı yulaf ekleyerek yulafı güzelce karışım içine dağıtıyoruz. Temiz parmaklar veya bir fırça yardımıyla yüzümüze masaj yaparak uyguladığımız maskeyi 10 dakika sonra bol suyla durulayıp temizliyoruz. Haftada 1 kez kullanabilirsiniz.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın