Hangi Çorba Şifa Veriyor

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Mercimek Çorbası 

Kandaki kötü kolesterol düzeyini düşürür: Böylece kalp krizi geçirme rizikosunu azaltır; kalp dostu bir besin olduğunu kanıtlar.

Yüksek oranda lif içermesi nedeniyle mercimek şeker hastaları için değerli bir besindir: Çünkü insülin ve kan şekerini düşürür.

Yüksek lif içeriğiyle pekliğe iyi gelir ve kalın bağırsakların çalışmasını düzene sokar. Hemoroit ve diğer kalın bağırsak sorunlarında iyileştirici etkiler yapar. Mercimek içerdiği yüksek orandaki demir ve folik asit nedeniyle kansızlığı önler.

mercimek

Brokoli Çorbası

Brokoli içerdiği maddeler açısından insan sağlığı üzerinde çok faydalıdır. Vitamin değerleri açısından; A, E ve C vitaminlerini içermektedir. İçerdiği flavonoidler bakımından bağışıklık sistemimizi güçlendiren bir özelliğe sahiptir.

Antibiyotik özelliğe sahip olan brokoli, bu yönüyle prostatitis’e (prostat enfeksiyonu) karşı çok etkindir.

brokoli-corbasi

Yayla Çorbası

Bağırsakları çalıştırarak vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını kolaylaştırır ve kabızlığı giderir. Kalp krizi riskini azaltır. Kalp ve damar hastalıkları ile şeker hastalığından korunmaya yardımcı olur. Kandaki kolesterol oranını düşürür ve kan akışını hızlandırır.

yayla çorba

Kereviz Çorbası

Kolesterolü düşürür. Diş çürümelerini önler.Kemikleri ve dişleri güçlendirir. Yara ve yanıkların iyileşmelerini hızlandırır.

kereviz çorba

Ezogelin Çorbası

Besin değeri oldukça yüksek olan mercimek vücuda ve zihne güç verir.  Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.  Gözlere de yararlıdır.  Mercimeğin kalori değeri de yüksektir.

ezogelin

Tarhana Çorbası

Bitkisel ve hayvansal hammaddelerin birlikte işlenmesi ile elde edilen, sindirimi kolay, besleyici değeri yüksek, iştah açıcı ve bağırsak florasını düzenleyici özellikleri olan bu ürünümüzün özgün nitelikleri korunmalı. Hijyenik şartlarda üretilen tarhana tüketiminin artması gerekiyor.

Besleyici bileşimi yanında, iştah açıcı özelliği ile, bebek ve çocuklara, hastalarla, halsiz ve zayıf insanlara güç kazandırıcı, iyileştirici ve besleyici olarak da tarhana veriliyor.

tarhana-corbasi

Sofralarımızdan hiç eksik olmayan, Türk mutfağının başlıca yemeklerinden çorbalar, kansere, sindirime, kolesterole ve bunun gibi binbir derde çare olduğunu biliyor musunuz?

Domates Çorbası 

Domates lif zengin bir besindir. Lif bakımından zengin beslenme; kolesterol kan şekerine destek olur. Kan basıncını azaltır.Kansere karşı korur. Kilo yönetimini kolaylaştırır.

tomates

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın