Hint Kınası Evde Dövme

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Malzemeler

Oksijen suyu

Oksijen suyu
Hint kınası

Hint kınası
Kürdan

Kürdan
Koltuk altı kremi

Koltuk altı kremi
Aydınger kağıdı

Aydinger kagidi
Dövme deseni

Dövme deseni

Stabilo kalem (her kırtasiye de var)
Stabilo kalem
Hint kınasını küçük bi kapak gibi bir şeye 1 ve ya 2 çay kaşığı kadar koyun sonra oksijenli suyu üstüne dökün fakat karışımın ayarını çok iyi yapmanız gerekiyor gerçekten kalıcı ve gerçekten siyah bir şey istiyorsanız bu yaptığınız karışımı bir kaç kere yapmanız ve elinizin içine ve ya herhangi bir yerinize bir kaç kere deneyerek kıvamı bulmanız gerekecektir.

Herhangi bi yerinize yaptığınız (az sulu ! karışımı evet az sulu olmalı (Kahve telvesi gidi olacak! dövmenizi kuruyuncaya kadar evet sürdüğünüz dövme kuruyacak yani onu çıkarmak için ufalaman bile yeterli olacak o derece kuruması lazım

Evet deneme dövmeniz kurudu ve yıkadınız inş. Ortaya gayet siyah manyak belli olan bir şey çıkmıştır böyle olduysa tamam.
Şimdi dövme desenemizin üzerine aydınger kağıdını koyarak üzerinden STABİLO KALEMLE geçiyosunuz (sadece etrafından geçin çizgilerin) hızlı bir şekilde tabi kurumayacak !
Sonra koltuk altı kremini dövme yapıcağınız yere sürün ve üzerinden kalemle geçtiğiniz aydınger kağıdını bu kremi sürdüğünüz yere bastırın desenin çıkması lazım desen çıktıktan sonra yaptığımız dövme karışımını desenlerin içine geçiyoruz dikkatli bir şekilde ve taşırmadan geçmeniz çok önemli.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın