Kahve Telvesini Kullanabileceğiniz Öneriler

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Türk kahvesi, Türkler tarafından keşfedilen kahve hazırlama ve pişirme metodunun adıdır. Özel bir tadı, köpüğü, kokusu, pişirilişi, ikramıyla kendine özgü bir kimliği ve geleneği vardır. Telvesi ile ikram edilen tek kahve türüdür. Rutin hayatın olmazsa olmazlardan Türk kahvesi faydalarıyla birçok şeye deva oluyor.

AHŞAP MOBİLYALARINIZI KORUR

Kahve sayesinde, özellikle ahşap mobilyaları daha uzun süre ve iyi koşullarda koruyabilirsiniz. Çekilmiş kahve çekirdekleri veya telvesiyle ahşap mobilyanızın yüzeyini bir bez yardımıyla iyice ovalayın. Mobilyanız yeni alınmış gibi ışıl ışıl olacaktır.

kahve-telvesini-kullanabileceginiz-faydali-8136841_1680_m

ODANIZI MİS GİBİ KOKUTUR

Bir poşetin veya delikli bir bezin içine kahve telvesi veya çekirdeklerini koyup, bu karışımı havasını değiştirmek istediğiniz odaya bırakmanız yeterlidir.
Ayrıca kahveye, aromatik yağlar veya meyve kabuğu rendelerini de ekleyip, güzel ve doğal kokular elde edebilirsiniz.

GÜBRE OLARAK KULLANILIR

Kahve telvelerini bitkiler için gübre olarak kullanabiliriz. Ya da çiçeklerinizin dibine dökebilirsiniz. Kahve telvesi sayesinde fidelerinize nitrojen desteği sağlamış olursunuz.
Telvenin böcek ve salyangozları uzak tuttuğunu da ekleyelim.

kahve-telvesini-kullanabileceginiz-faydali-8136841_5595_m

SERT TABAKADAN KURTARIR

Topuk ve dirseklerinizdeki sert tabakadan kurtulmak için Türk kahvesi telvesini kullanın!
Ayaklarınızı sıcak suda 15 dakika beklettikten sonra Türk kahvesi telvesiyle masaj yaparak iyice ovun ve ılık suyla durulayın. Ayaklarınızın yumuşacık ve yenilenmiş olduğunu göreceksiniz!

YAĞLARIN ERİMESİNE YARDIMCI OLUR

Biz kadınların çoğunlukla şikâyetçi olduğumuz erimeyen göbek sorununa karşı, kahve telvesinin süper bir güçle bu duruma yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz?
Göbeğinize yetecek miktarda Türk kahvesi telvesini biriktirin ve biraz zeytinyağı ekleyip karıştırın. Göbeğinize karışımı yedirerek sürün ve streç filmle sıkıca sarın. İki saat bekletip ılık suyla durulayın.

kahve-telvesini-kullanabileceginiz-faydali-8136841_6860_m

ELLERİNİZİ YUMUŞATIR

Kahve bahane, sohbet şahane derken telve de şahane olmaya başladı değil mi?
Türk kahvesi telvesini ellerinize masaj yaparak iyice yedirin ve beş dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Ellerinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

SELÜLİTLERDEN KURTARIR

“Hadi canım o kadar da değil” dediğinizi duyar gibiyim. Ama inanın bu bir gerçek ve uygulaması da bir o kadar kolay.
Birkaç fincan Türk kahvesi telvesini biriktirin ve banyoda duşa girmeden önce selülit olan bölgelere sürün ve kese yardımıyla ovun. Sonrasında duşa girip ılık suyla durulayın. İşte bu kadar basit..

kahve-telvesini-kullanabileceginiz-faydali-8136841_1398_m

SİYAH NOKTALARA SAVAŞ AÇAR

Türk kahvenizi içtikten sonra, telvesini siyah nokta olan bölgelerinize masaj yaparak yedirin ve on dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.
Ayrıca tüm yüzünüze uygulayarak peeling etkisi yaratabilirsiniz.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın