Kaş Alırken Bu Hataları Yapmayın

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Son modaya göre kaşlarla oynamak biz kadınların en sık yaptığı hatalardan biridir. Sonunda kaşlar küser veya sorunlu uzar. Şekilsiz mutsuz kaşlara sahip olmak istemiyorsanız,

 Kaşlarınızı özgür bırakın!: Kaşlara veya yakınına güneş kremi, jel, nemlendirici, losyon gibi kimyasal içerikli herhangi bir şey sürmeyin. Bu ürünler kaş aralarından sızarak kılların dökülmesine neden olur.

kaslarıozru

Doğru ayna: Büyüteçli aynalardan kaş alımında uzak durun. Donuk ve aydınlık olmayan yerde kaş almayın. Büyüteçli aynalar perspektifi kaybetmenize neden olur.

dogruayna

Makas: Hemen elinize makas almayın. Aslında çok az sayıda kadının kaşlarında makasladüzeltme gerekir. İyi taramak ve şekil vermeyi bilmek yeterlidir.

makas

Doğru orantı: Kaşınıza en doğru kavisi vermek için bir kalemi burun deliğinizden kaş ucunuza doğru tutun. Kalemin göz bebeğinize denk gelen hizadan kaşınıza kavis verebilirsiniz. Ancak kaşlarınızı şekle sokarken çok fazla kıl alarak kavisin derin olmamasına özen gösterin.

dogruorant

 

Aşırı kalem

Herkes dolgun ve koyu renk kaşlar ister ancak zaman zaman kalemi fazla kaçırabilirsiniz. Kaşlarda sadece gölge oluşmalı, kaşlar gözlerinizden fazla dikkat çekiyorsa, bir hata var demektir.

asırı kalem

Cımbız: Cımbızla almak her zaman en iyi yöntemdir çünkü her seferinde tek bir kaş çektiğiniz için hata yapma şansınız az olacaktır.

cımbız

İyi kaş kalemi: İyi bir kaş kalemi ve fırçası, her zaman için gereklidir ve iyi bir yatırımdır. İyi kaş kalemi doğal kıl görüntüsü verir ve ona para ödediğinize değer.

iyikaskalemi

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın