At Kılı Fırçası

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Duş sonrası daha vücut ıslakken yeterli miktarda selülit yakıcı yağ sorunlu bölgelere sürülür. Ardından 5-10 dk boyunca at kılı fırçası ile aşağıdan yukarı masaj yapılarak uygulanır. Vücut kuru iken tek başına da kullanılabilir. Fırçalama sonrası fırçalanan bacak, bel, basen, kalça, kol bölgelerinde hafif yanma ve kaşıntı oluşması doğaldır. At kılı fırçası sabah ve akşam düzenli olmak üzere selülitli bölgelere fırçanın kılları deriyi tahriş etmeyecek şekilde masaj yapılarak uygulanırsa etkisini daha çabuk gösterecektir. En hızlı çözüm veren yöntem ise kuru şekilde fırçalamaktır.

Kadınlarda kalça ve bacaklar başta olmak üzere oluşan selülitlerin en önemli nedenlerinden biri kadınlık hormonudur. Esasında deri altındaki yağ birikintisi genişleyerek kan ve lenf dolaşımını engeller. Bu da ‘portakal kabuğu’ görünümlü selülitlerin oluşmasına neden olur. Bilinenin aksine selülitlerin zayıflıkla ya da şişmanlıkla bir alakası yoktur. Selülitlerin azalması ve kaybolması için sadece at kılı fırçasının kullanımı yeterli değildir. Bununla birlikte tükettiğiniz şeker ve tuz miktarını azaltmalı, bol su içmeli, sağlıklı beslenmeli, gazlı ve alkollü içecekleri bırakmalı ve hareketsiz bir yaşamdan uzak durmaya çalışmalısınız. Hızlı kilo alıp vermek de selülit oluşumuna yol açabilir.

“Selülit fırçası” olarak da bilinen at kılı fırçası, atların yelesi ile kuyruk kısmından yapılır. At kılı fırçası yardımıyla selülitlerle mücadele edebilirsiniz. Bu fırça kan dolaşımını hızlandırarak selüliti azaltır, ölü hücreleri temizler ve cildi sıkılaştırır.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın