Her Koşulda Cilt Temizliği

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Kat kat sürülen ve yapıldığında doğal halden eser bırakmayan makyajların modası artık hızla geride kalıyor. Hem kadınlar hem de erkekler aşırı makyajın kadınlarda güzel durmadığı yönünde hemfikir durumda. Hal böyle olunca hem sağlık hem de görsel açıdan daha doğal uygulamalar tercih ediliyor. Doğal makyaj sevenlere göre birkaç öneri şöyle:

Her Koşulda Cilt Temizliği

Doğal bir görünüm için cildinizin makyajsız halini daha da iyileştirmek size en büyük avantajı sağlar. Çünkü makyaj olmadan cildiniz ne kadar güzel olursa makyaja da ihtiyaç o kadar az olacaktır. Tek dikkat etmeniz gereken yüz bölgesinde sabun kullanmamak ve tonikler aracılığıyla her gece cildi temizlemektir. Tonikleri seçerken de cilt tipinize göre almayı unutmayın. Doğru bir tonik doğal görünümün e önemli parçasıdır.

03

Düzenli Nemlendirici

Cilt temizliğinden sonra doğal bir güzellik için nemli bir cilt son derece önemlidir. Ciltte oluşan tüm pürüzlerin çoğu sebebi nem kaybıdır. Ayrıca nemsiz kuru bir cilt yaptığınız hafif bir makyajı bile tam içine almaz.

02

Dolgun Kaşlar

Yüz hatlarının belirginleşmesinde kaşlar en önemli rolü oynar. Hiç makyaj yapmasanız dahi kaşlarınız düzgün olduğunda daha bakımlı ve çekici görünürsünüz. Bu yüzden kaşlarınızı biraz kalınlaştırıp o şekilde şekillendirin. Kalemle dolgunlaştırmak istiyorsanız da doğal ve geçici tonları uygulayın.

 

Doğru Fondöten Seçimi

Cilde doğal güzellik sağlamanın en kolay ve etkili yolu cilde uyumlu hafif bir fondötendir. Çok ince olacak şekilde cilt tipinize uygun bir fondöten seçin. Alternatif olarak doğal tonlarda pudra da kullanabilirsiniz. Toz görünümü engellemek için pudrayı yanaklardaki hafif tüylerin çıkış yönüne göre sürün.

01

Rimel ve Hafif Ruj Yeterli

Etkili bakışlar için çıkarıldığında sizi bambaşka biri yapan kalem ve eyeliner kullanmanıza çok gerek yok. Doğal güzellik sağlamak için rimel ve hafif tonlarda canlandırıcı ruj etkilidir. Daha rahat hissetmek için hafif kalem uygulayabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız malzemelerin cildinizi bir yandan tazelemesi için mineral içerikli olmansa dikkat edin.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın