Lens Takanlara Kısa İpucu

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Gelelim lens meraklılarına vereceğim kısa kısa ipuçlarına:

Lens söz konusu olduğunda kimsenin bilmediği ucuz ve güven yaratmayan markaları tavsiye etmeyin, paranızı sokağa atmak demek oluyor!

Yeni lens kullanmaya başlayacaksanız ve deneyimsizseniz mutlaka lensi deneyerek ve görerek satın alın. İnternetten alacağınız lensleri iyi seçemeyebilir ve hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Göz rengi ela tonlarında olanlardan mutlaka yeşil tonlarında lenslere bir şans vermelerini rica ediyorum. Ela gözler ile yeşil lens büyüleyici bir uyum sağlıyor ve lens taksanız dâhi bunu kimse fark etmiyor!

Gözleri kahverengi olanlar genellikle ya mavi ya da yeşil renk lens peşinde koşarlar.Unutmayın yeşil tonları sıcak tiplere mavi tonları ise soğuk tiplere daha çok yakışır.

Peki sıcak tip soğuk tip nedir ten ve saç renginize bakarak hangi tipe girdiğinizi öğrenebilmek için Sarışın Olma Kılavuzu adlı yazımı okuyabilirsiniz, orada ten rengi ve saç rengi ile tip belirleme hakkında önemli ipuçları bulunuyor.

Ama kısaca diyebiliriz ki doğal olarak açık renk bir tene ve açık veya küllü saç tonlarına sahipseniz siz soğuk bir tipsiniz ve mavi göz rengi size yakışacaktır. Örneğin ben beyaz tenli ve koyu küllü kestane saç rengine sahibim ve mavi renk lensler ben de son derece doğal duruyor, yeşiller ise sönüp gidiyor yüzümde.

Sıcak bir ten rengine sahip insanlarda ise yeşil renk lensler daha çarpıcı duracak mavi tonları sönük ve cılız bir hale bürünecektir.

Kontakt lens kullanımında temizliğe çok dikkat etmelisiniz. Bu hususa dikkat edince lenslerin sağlıksız bir etki yaratmasını en aza indirmiş oluyorsunuz. 15 senedir lens kullanıyorum ama lens dolayısı ile gözümde hiçbir sağlık problemi oluşmadı üstelik de hassas bir göz yapısına sahip olduğumu söyleyebilirim.

Asla ama asla kontakt lensleriniz gözünüzdeyken uyumayın!

Son olarak gözünüzde ne kadar doğal duran bir lens olsa da biri yanınıza gelip aa lens mi takıyorsunuz çok güzel veya markası nedir diye sorduğunda bu durumu inkar edip de kendi göz rengim diyerek komik bir duruma düşürmeyin kendinizi.

 

Kim bu göz rengine sahip olmak istemez ki?!!! 🙂

LENS

Çünkü her zaman sizden daha deneyimli bir lens kullanıcısı karşınızda olabilir velens taktığınızı inkar etmeniz sizi çok komik bir hale sokabilir! En son ben böyle bir durumla karşılaşmıştım kuaförde yanımda oturan kokoş süslü bir yaşlı teyzenin gözünde boncuk mavisi bir çift lens vardı ve yandan bakılınca da lens olduğu kolaylıkla anlaşılıyordu.

Ben de konuya çok meraklı olduğumdan markasını sormak istedim ama mevzuya markadan değil de onu överek ederek gireyim diye düşünerek “göz renginiz çok güzelmiş ne kadar yakışmış size lens mi acaba” diye atladım ama sonuç olarak kadın ille de benim kendi göz rengim diye diretti.

Ben de içimden hay Allahım diye gülerek konuyu kapattım ama çok saçma oluyor yani lens kullanmak kötü bir şey değil ki saklayasınız.

Önemli olan doğal duran ve cilt ve saç renginizi destekleyen tonda bir lens bulup bunu kendinize yakıştırabilmek!

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın