Mayalı Karışımlar Lekeli Ciltlerde Çok Şeyi Değiştirir

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Cilt lekelerinin nasıl canınızı sıktığını biliyoruz ve sizi cilt lekeleri için bitkisel maske tarifleriyle güzelleşmeye davet ediyoruz. Bunların hazır yapılmışını bulmak mümkün tabii ki, kozmetik firmaları neredeyse her gün piyasaya yeni ürünler sürüyor. Fakat gerek ekonomik olarak daha avantajlı, gerek kimyasal madde içermediği için insanın içini daha rahat ettiren ürünlerle cilt bakımı yapmak isteyen kişilerin sayısı da hiç az değil. Bu maskeler için uğraşmak elbette hazır ürünler alıp kullanmaktan daha zahmetli, fakat buna alışırsanız zamanla keyifli hale bile gelebilir. Kaldı ki alacağınız güzel sonuçlar bu yolda gitmeye devam etmenize yol açacaktır. Bir de şöyle bir avantaj var ki cildinize ne sürdüğünüzü biliyor olacaksınız. Önemli not: Maskeleri temizlenmiş cildinize uygulamalısınız.

Yüzdeki Lekeler ve Aknelere Karşı Doğal Maske
Malzemeler:
1 çorba kaşığı elma sirkesi

elma sirke
2 çorba kaşığı yeşil çay (Cildiniz çok hassassa 3 kaşık)

yeşil çay
7 çorba kaşığı toz şeker

toz şeker
1 çorba kaşığı bal

bal

Yapılışı:peeling
Elma sirkesiyle yeşil çayı karıştırın ve koyulaştırmak için 5 çorba kaşığı toz şeker ekleyin. Yine karıştırın, balı da ilave edin ve son olarak 2 çorba kaşığı daha toz şeker katın. Maskeniz hazır; şimdi bir parça pamuk yardımıyla sürün. Bundan sonra 5 dakika boyunca parmaklarınızla yüzünüze dairesel bir masaj yapın. Bu sırada peeling yapıyor olacaksınız ve bunu 5 dakikadan fazla sürdürmemelisiniz, yoksa cildiniz tahriş olabilir. 10 dakika sonra maskeyi suyla durulayın. Bu maskeyi buzdolabında 2 hafta boyunca saklayabilir ve bu süre içinde 3-4 kere kullanabilirsiniz. Bu etkili cilt lekeleri için bitkisel maske tarifi birçok kadının sorunlu ciltyapısıyla ilgili sıkıntılarını azaltmıştır.

 bitkisel

 

Yaz Mevsiminde Ortaya Çıkan Çiller ve Lekelere Karşı:
Yeni oluşmuş lekeler üzerinde inanılmaz bir etkisi olan bu maskenin hazırlanması oldukça basit; 1 çorba kaşığı pirinci 1 su bardağı light sütün içinde pişirip tülbentten geçiriyorsunuz ve her akşam yüzünüze bununla kompres yapıyorsunuz. Bu kürü düzenli bir şekilde uygularsanız sonuçları sizi mutlu edecektir.

 

Cilt Lekelerine Karşı Boza Maskesi
Malzemeler:
1 tatlı kaşığı boza

bozamaske
1 tatlı kaşığı yulaf unu (Arpa unu da olabilir)

yulaf_unu

Yapılışı:
Malzemeleri iyice karıştırıp yüzünüze ve dekolte kısmınıza sürün. Maske yüzünüzdeyken 15-20 dakika boyunca cildinize dairesel hareketlerle masaj yapın; bunun için bir kaşığın veya cam bardağın tersini kullanabilirsiniz. Daha sonra yüzünüzü yıkayıp nemlendirici sürün. Maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

 

Cilt Lekeleri İçin Karbonat Kullanmayı Denediniz Mi?
Gözeneklerinizi açacak ve zamanla lekelerinizin yoğunluğunu azaltacak basit bir uygulama da şöyle: Birer çay kaşığı maya ve karbonat karışımını 10 damla suyla ıslatın, ortaya çıkan malzemeyi yüzünüze sürün, 15 dakika bekleyin ve yıkayın.

Mayalı Karışımlar Lekeli Ciltlerde Çok Şeyi Değiştirir
Antik Mısır kadınlarının ciltlerini güzelleştirmek için yüzlerine sürdükleri ekmek mayası hücre yenilenmesini hızlandıran, cilde esneklik ve sıkılık veren bir madde içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve içeriğindeki mikrop öldürücü bir maddeden dolayı yaraların iyileşme sürecini çabuklaştırır. Mayanın bu özelliklerinden faydalanmak için birkaç damla sütle karıştırdığınız bir paket yaş mayayı cildinize sürmeniz ve kaskatı olduğunda yıkamanız yeterli.

 

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın