Saç kırıklarına ne iyi gelir? Evde Çözüm..

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Saç kırıklarına evde çözüm tüyoları burada. Saç kırıklarının neler iyi gelir? Kırık saçlara evde çözüm.. Saçlarımız çok göz önünde olduğundan havadan, tozdan ve hatta yorgunluktan bile etkileniyor. Kötü görünmesin diye de saç boyası, perma, röfle gibi işlemlere maruz kalıyor. Jöle, saç spreyi, köpük gibi saç şekillendiricileri de cabası. Bazı kadınlar fön çektirmeden ya da maşa ile saçlarını dalgalandırmadan bile dışarı adımını atmıyor. Peki, hepsi ne için? Güzellik için…

Her şeyin bir bedeli olduğu gibi tüm bu işlemlerin de bir bedeli oluyor saçlarımız için. Tüm o saç şekillendirme işlemlerini sık sık uygulamalar, yanlış saç taramalar, çok sıkı saç toplamalar; kırıklara sebep oluyor.

Saç kırıklarını nasıl önleyebileceğinizi merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Saçlarınızı fazla sıcaktan uzak tutun. Fazla sık şekillendirici ürünler kullanmayınız. Olabildiğince saçlarınızı açık bırakın. Toplamanız gerektiği zaman da sıkı lastikleri yerine dişli tokaları kullanın.

Kuru ve kıvırcık saçlı kişiler de saçlarına nazik davranmalılardır.

Saçlarınızı çok fazla fırçalamayın. Kullandığınız tarak ve fırçaların da yuvarlak uçlu olmasına dikkat edin.

Saçlara şekil vermek için kullandığınız fön makineler, düzleştiriciler, maşalar saçlara sıcak hava verdiğinden, saçların aşırı kurumasına ve kırıklarınızın artmasına sebep olur. Saçlarınızı ıslakken fırçalamayın. Eğer saçlarınız düğümleniyorsa, yavaş yavaş uçtan başlayıp, yukarı doğru, geniş bir tarak ya da parmaklarınız ile açmaya çalışın.

Kuaförde saçınızı uzun süre sıcak hava altında tutan işlemleri çok sık yaptırmayın. Perma, röfle gibi kimyasal işlemleri de çok sık tekrarlamayın.

Saçlarınızı nemliyken tarayın. Kuruyken taradığınızda daha çok kırılır.

Saçınızı besleyip esnekliğini artıracak ve kırılmasını önleyecek saç bakım ürünleri kullanın. Şampuanlarınızın içinde alkol olmamasına dikkat edin. Alkol saçı kurutur. Kuruyan saç da kırılır.

Vazelinli ürünler ve kolesterol içeren şampuanlar da saçın kuruyarak kırılmasına sebep olur.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın