Sirke İle Hızlı Saç Uzatma

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Sirke keskin kokusu nedeniyle pek cazip gelmeyebilir fakat saç için faydaları saymakla bitmez. Saçları uzatır, nem dengesini sağlar, bakımını yapar vb. Sirke saça nasıl sürülmeli? makalemizde sirkenin saçlarda kullanımını resimli olarak anlattık.
Sirkenin saça uygulanması için yapmanız gereken aşamaları bu resimlerde görebilirsiniz. Sirke saç köklerinizi derinlemesine temizleyerek nefes almalarını sağlar ve böylece saçlarınız hızla uzar. Sirkeli durulma suyunu banyodan sonra haftada 1 kaç kez saçınıza uygulamalısınız. Hazırladığınız sirkeli suya bir kaç damla portakal, lavanta vb güzel kokulu esansiyel yağ sürüp, sirkenin kötü kokusunu engelleyebilirsiniz.

sirke_saca_iyi_gelir-mi-1
1/4 bardak su(bir bardağın dörtte biri) ile 1/4 bardak sirkeyi karıştırın (sirke çok keskin bir madde olduğundan ve saf olarak kullanılması saça zarar verebileceğinden su ile seyreltilerek saça uygulanır) Elma sirkesi veya beyaz sirke ideal olanlarıdır.Şayet saçınız çok yağlı ise suya bir kaç kaşık elma sirkesini daha ilave edebilirsiniz.
Saçınız kuruysa ve kepek sorunu varsa yukarıda bildirdiğimiz bardak ölçüsünden 1 yemek kaşığı eksik şekilde doğal saç maskenizi hazırlayın.

sirke_saca_iyi_gelir-mi-2

Saçlarınızı her zamanki yıkayın. Mümkünse soğuk kullanın.
Sıcak su saçlarınızın matlaşmasına ve karışmasına neden olabilir.
Soğuk su saçlarınızın parlak ve canlı görünmesine yardımcı olacaktır.

sirke_saca_iyi_gelir-mi-3
Saç kremi kullanmayın. Sirkeyi saçınızı durulamak için kullanacağınızdan ve sirke saçınızın yumuşatıp parlatıcağından ayrıca saç kremi kullanmanıza gerek yok.

sirke_saca_iyi_gelir-mi-4

Saçınızı normal su ile durulayıp şampuandan arındırdıktan sonra, hazırladığınız sirkeli suyu saç diplerinize ve saçlarınıza masaj yaparak yedirin.

sirke_saca_iyi_gelir-mi-5

Başınıza bone geçirip 5 dakika bekleyin. Bu süre zarfında saçınız sirkeyi emecektir.
sirke_saca_iyi_gelir-mi-6
Saçınızı soğuk su ile durulayın.
Bu uygulamayı saçınıza haftada bir kaç kez yapın. Daha fazla yaparsanız saçınız kurur ve yıpranır.

sirke_saca_iyi_gelir-mi-7

Saçınızı kurutun. Parlak ve yumuşacık ipek gibi saçlara kavuşacaksınız.

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir