Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi Nasıl Yapılır?:Her birimiz farklı vücut tiplerine sahibiz. Her elbise içerisinde mükemmel görünemeyiz. Fakat vücut tipinizi belirleyip size en uygun elbise modelinin ne olduğunu öğrenirseniz, hem tarz hem çekici olmaya devam edersiniz.Bakın bakalım siz hangisisiniz?

Vücudunuzu iyi tanıyor musunuz?

Vücut şekliniz hangisi biliyor musunuz?

Acaba Elma mısınız, Armut mu, Kum Saati mi yoksa Dikdörtgen mi?

Peki vücut tipinize göre giyinmeye dikkat ediyor musunuz?

Vücudunuzu

Armut Vücut: Kalçalara doğru genişleyen bir vücudunuz varsa üstü dar, eteği kabarık elbiseler sizi iyi kamufle edecektir.

Armut Vücut

İnce Vücut: Pek çok kadının giymekte tereddüt edeceği kısa ve dar elbiseler tam size göre. Üzerinize tamamen yapışan modeller tercih edin.
İnce Vücut

Kalın Bel (Erkeksi): Eğer beliniz vücudunuza göre kalında düşük belli modeller sizin için biçilmiş kaftan. Bel bölgesindeki fazlalığı örten bu modellerle retro tarzlara bürünebilirsiniz.

Kalın Bel

Futbolcu Bacağı: Bacaklarınız kusursuz olmasa bile orta boy etekler tercih edebilirsiniz. Asimetrik kesimlerde veya üst kısmı hareketli modellerle dikkati yukarı kaydırmanız yeterli.
Futbolcu Bacağı

Kısa Gövde: Eğer gövdeniz normalden kısaysa bu kusuru örtmek için “A” kesim elbiseleri tercih etmelisiniz. Bu model bedeninizi olduğundan uzun gösterir.

 

KKısa Gövdeum Saati Vücut: Kum saati vücutlular için “V” yakalı, pileli etekli ve kemerli elbise modelleri önerilir. Böylece bel oyukluğunu kamufle edersiniz.

Kum Saati Vücut

Havuç Vücut: Omuzlar geniş, ayak bilekleri ise ince. Bu durumda ayak bileklerinizin biraz üstünde biten ve omuzlarınızı örten düşük kollu bir elbise muhteşem bir seçim olabilir.

Havuç Vücut

İri Göğüslü Vücut: Öncelikle toparlayıcı özelliği olan sportif bir sütyenle görünümünüzü normalleştirin. Kalın askılı bir elbiseyle büyük göğüslerinizi daha kolay kamufle eder ve gün boyu rahat olursunuz.
İri Göğüslü Vücut

Geniş Omuz: Eğer omuzlarınızın genişliği yüzücüleri aratmıyorsa bu senenin favorisi peplum elbiseleri tercih edin. Etek kısmındaki fırfırlar omuz genişliğinizi dengeleyecektir.

Geniş Omuz

Kısa Bacak:Kısa bacaklı kadınlar uzun düz kesim tek renk bir elbise üzerine takacakları bir kemerle bacaklarını uzun gösterebilirler. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta ise kullanacağınız kemeri belinizin biraz üstünde tutmak.
Kısa Bacak

Balerin Vücut: Normalden fazla sıskaysanız sizi olduğunzdan daha dolgun gösterecek elbiselere ihtiyacınız var. Fırfırlı ve volanlı romantik elbiselerle bunu sağlayabilirsiniz. Şansınıza sezon romantik siluetlerle dolu.
Balerin Vücut

Elma Vücut: Vücudu bel ve kalça kısmında kalınlaşan kadınların üst kısmı bol kesim elbiseler tercih etmesi gerek. Çok hareketli kesimlerden kaçınarak bol, düz inen elbiseleri tercih etmelisiniz.
Elma Vücut

Dar Omuz: Göğüs bölgesi pileli kesimler omuzlarınızın darlığını kamufle eder. Göğüs kısmı fırfırlı, feminen bir elbise tam size göre.
Dar Omuz

Balık Etli Vücut: Kıvrımlarınız ve hatlarınız düzgün olmasına rağmen hafif bir balık etliyseniz sargı elbiseler sizde muhteşem duracaktır. Hatları ortaya çıkaran bu elbiseler detaylarıyla fazlalıkları örter.

Balık Etli Vücut

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın