Yaylar 2016 Beklentileri Karşılıyormu

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

2016’de Yay burçlarını kendi görüşlerini ve yaşadıkları çevreyi kendilerinin değiştireceği, önemli olaylarla dolu büyük bir yıl bekliyor. Burcunuz genel olarak yıl içindeki tüm tutulmalardan etkilenecek olmasına karşın, eğer özellikle 4, 10 veya 14 Aralık doğumlu bir Yay iseniz, sevindirici tarzda heyecanlandırıcı ve sarsıcı gelişmeler bekleyebilirsiniz. Yılın ilk altı ayında omuzlarınızdaki yük ve sorumlulukların, baskı ve ağırlığını açıkça hissedecek, ve daha sonra ise bunların teker teker yok olmaya başladığını göreceksiniz. Bu dönemden sonra rahat ve derin bir nefes alabilirsiniz. Yeni yılda muhtemelen sizi umduğunuzdan daha fazla sayıda yolculuk bekliyor olacak. 2016’de başlayan bir işiniz sayesinde süper denilebilecek oranda para ve kariyer konularında kazanç veya gelişmeler yaşamış olabilirsiniz. 2003 yılına kadar Uranüs ile Neptün Kova’da buluşacak. Uranüs dışa dönük yaşamınızı geliştirmek için gereksindiğiniz fırsatları sağlar, Neptün ise manevi dünyanızı zenginleştirir. Aslında iki gezegen de iç dünyanızı etkiler, içinizde yıllardır uyuklamış yetenekleri canlandırır. Bu transit boyunca önemli dostluklar kuracak, arkadaşlarınızla daha yakınlaşacak, ideallerinizi paylaşan gruplara katılacaksınız. Gönüllü derneklere katılmanız da olası.

Sonuçta bu dönemde zayıflara karşı merhametiniz artacak ve bu konuda bir şeyler yapma gereği duyacaksınız. Kişiliğinizle ilgili çok önemli köklü yenilenmeler yaşayacağınız ve güçlü bir kimlikle var olabileceğiniz bir yıl sayılır. Ancak her şeye hükmetmek, herkesin kontrolünü elinize almak, insanları zorla değiştirmeye çalışma gibi aşırı ve kontrolsüz istekler olabilir. Bunlar kişisel ilişkilerinizde güçlükler doğurabilir. Aslında kendi güçlerinizi tanıyarak bunları bilinçli ve kontrollü şekilde kullanmayı denemek, değişmesine inandığınız, beğenmediğiniz, vazgeçmek istediğiniz huylarınızı değiştirme yolunda yapılacak çalışmalar daha faydalı ve isabetli olacaktır. Kapalılık, gizlilik, ağzı sıkılık, sır saklama, araştırma, inceleme gibi işlere ilgi duyabilir veya bir şekilde bu tür konulara bulaşabilirsiniz. Bu yıl içinde yeni dostluklar kurmanız, ortak amaçlara hizmet için çeşitli gruplara katılmanız mümkündür. Bunlar size şanslı fırsatlar yaratabilir, yeni kapılar açar. Tek başınıza olmak yerine birlikte bir şeyler yapmak daha zevkli gelecektir. Kendinize yeni idealler, yeni hedefler tespit edebilir ve bunlarla daha ileriye geçebilirsiniz.

Bu yıla kadar ilgi duymadığınız konulara yönlenebilir veya bildiğiniz konularda yeni ve çağdaş fikirlerle tanışırsınız. Değişik düşüncedeki insanlarla alışveriş yapmak zekanız yönünden çok faydalı olur. Geniş, yüksek, akılcı düşünmek için çok önemli bir yılınızdır. Kısa ama orijinal, enteresan sürpriz yolculuklarınız olabilir. Farklı çizgideki sergi, müze, mekanlara gitmeli, teknik, bilimsel kitaplar okumalısınız.Eski düşünce ve alışkanlıklarınızı terk ederek yeni kapıları açar ve değerlendirebilirseniz hayatın heyecanlı ve farklı yönlerini keşfedebilirsiniz. Yakın sosyal çevrenizdeki kimlikler karşınıza sürprizlerle çıkabilir.

Çok eski tanıdıklarla karşılaşabilir ve yeniden görüşmeye başlayabilirsiniz. Akrabalar, komşular, arkadaşlar, kardeşler veya sık görüştüğünüz kimselerden beklenmedik durumlar ortaya doğabilir.. İletişim araçlarını en son halleriyle, fazlasıyla ve değişik tarzlar, amaçlarla kullanabilirsiniz. Resmi konular, devlet işleri, hukuk, miras, kamu gibi konularda aksilikler, gecikmeler, işlerin uzaması gibi sıkıntılarla karşılaşmanız mümkündür. Büyük paralar, borç alma veya verme, hisseli konular için verimli bir yıl değildir. Bu konularda almanız gereken dersler, vermeniz gereken sınavlar olacaktır.

Özellikle Haziran 2016 da işler alevlenebilir. Sağlık yönünden de riskli olması mümkün. Yılın ilk ayı, aşk konusunda hareketli ama kargaşalı görünüyor. Tartışma, kavga veya fikir uyuşmazlıklarından uzak kalmaya bakın. Çocuklarla da gerginlik yaratıcı zamanlar yaşanabilir. Mart ve Nisan ayında ise eş, ortak, özel ikili ilişkiler de dikkatli olmalısınız. Yılın son ayı da hem sağlığınız hem de kişiliğinizi ilgilendiren terslikler yönünden önem taşıyor.

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın