Yaza Hazırımsınız

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Sonbahar kış derken hayatımızda kısıtlamalar başladı. Soğuk hava dışarı çıkamama yürüyüş yapamadık derken yedik iç dik  kiloları aldık kiloyla beraber gelen fiziki bozulmalarda cabası derken ilkbahar aylarına girince aklımıza yaz da nasıl giyineceğiz kalçalarda kilolar göbekte yağlanmalar bacaklarda selülitlerin oluşumu vücut görüntümüzü yok etti. Şimdi hep beraber vücudumuzu düzeltelim pek nasıl diyeceksiniz?

yaza

Su içmenin faydaları her seferinde vurgulanmaktadır. Karın yağları için bol bol su tüketilmelidir. Günde en az 2 litre sadece su tüketilmelidir. İçtiğiniz çay-kahve-bitki çayı ve meşrubatlar buna dahil değildir.

Yatmadan önce yaptığınız atıştırmalıklar bel ve karın bölgesinde en çok yağlanmaya sebep olan besinlerdir.

Egzersiz yapma fırsatınız olmuyorsa sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce açık havada derin nefes alıp yavaşça verin. Bunu Yaklaşık 30-35 Kere yapın.

Akşam yemeğinden sonra sadece meyve veya az yağlı süt –yoğurt tüketin.

Hareketsizlik ve buna bağlı enerji harcamada azalma karın bölgesi yağlanmasına zemin hazırlar. Her gün mutlaka yarım saat yürüyüş yapın. Bu yürüyüşünüze destek olarak ta haftada 2 ya da 3 gün karın bölgesini çalıştıracak egzersizler yapın. Bu egzersizler sayesinde hem yağ yakımı hızlı olacaktır hem de bu bölgedeki kasların sıkılaşmasını sağladığı için zayıflamadan sonra daha güzel bir görünüme sahip olacaktır.

Masa başında çalışıyorsanız karnınızı içeri çekin ve göğüs kısmını öne gelecek şekilde oturmaya çalışın. Bu sizin kaslarınızın çalışmasına sebep olacaktır.

Süt ve süt ürünlerinden özellikle yoğurdu tüketin. Yağsız yoğurt tüketerek karın yağlarını eritebilirsiniz.

 

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın