Yüzü Daha ince Göstermek

Yazar  |  Yorum Yok
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Saçlarında yapacağın renk değişiklikleri yüzünü daha ince gösterecektir. Örneğin saçlarının ucunu açık renk, üst kısımlarını ise daha koyu renk yaparsan hem çok modern duracak hem de yüzünün daha ince gözükmesini sağlar.

Saçına fön çektireceksen tepesini biraz kabartmalarını istemeyi unutma. Bu yüz hatlarını uzatıp, daha ince gözükmesini sağlayacaktır.

Yüzün etrafına açık renk balyaj attırmak yüzün geniş gözükmesine neden olur. Bu nedenle koyu renk balyaj tercih etmen daha ince gözükmesini sağlayacaktır.

yanak

Aksesuar kullanımında çok bilinçli olmasak da aslında küçük aldatmacalar yapabilmemiz için eşsiz fırsatlar sunarlar. Örneğin uzun küpeler, yüzün daha ince gözükmesi sağlar.

Kedigözü makyajı her zaman yüzün daha ince gözükmesini sağlar. Nasıl yapıldığı konusunda bilgin yoksa en kısa sürede öğrenmeni tavsiye ederim.

Atkuyruğu kullanmak istiyorsan elmacık kemiklerin ile aynı hizada yapmalısın. Bu yüzünün daha uzun ve ince gözükmesini sağlar. Tepeden yapma hatasına sakın düşme.

Saçını kestireceksen kısa katlar yerine, tercihini uzun katlardan kullanmanda fayda var. Bu şekilde yüz hatların daha belirgin olurken, daha da ince gözükecektir.

Normal makyajında kullandığın pudranın bir ton koyusunu çene ve burun kenarına kullanman da yüzünü ince göstermek için kullanabileceğin bir başka alternatiflerden biri.

Kaşlarını çok kavisli ve ince almaktan da kesinlikle kaçınmalısın. Bu modeller yüzünü daha oval gösterecektir.

Mümkünse saçını toplamak yerine salmanı öneririm. Özellikle katlarının yüzüne yakın yerlerde durması, yüzünü daha ince gösterecektir

yanak01

Aslı TAYFUN

Aslı TAYFUN

Deneme at Sentez Bilişim Web Hizmetleri
Aslı TAYFUN

Bir Cevap Yazın